MICROBLADING 

Microblading je semi-permanentná metóda úpravy obočia počas ktorej sa pigment vpravuje pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera.  Táto  procedúra sa vykonáva v salóne pod prísnymi podmienkami dodržiavania hygienických noriem. Preto je tento spôsob tetovania obočia nazývaná permanentná, čiže dočasná. Pigment pri microbladingu sa neaplikuje príliš hlboko, a preto výsledný efekt je oveľa prirodzenejší a jemnejší. Táto metóda spočíva v kreslení čiarok, ktoré dokonale imitujú prirodzené chĺpky obočia..

 VÝHODY

 • Je najprirodzenejšia forma úpravy obočia
 • Hojenie a starostlivosť nie sú náročné
 • Možnosť upravovať aj po tetovaní
 • Je to dočasné tetovanie, takže časom zmizne úplne

NEVÝHODY

 • Nie je vhodný pre všetky typy pleti / nevhodná metóda pre mastnú, pórovitú pokožku
 • Nie je vhodný na zakrytie starého tetovania

KONTRAINDIKÁCIE

 • 2 týždne pred zákrokom neužívať antibiotiká
 • 12 hodín pred zákrokom nepiť kávu a energetické nápoje
 • 24 hodín pred zákrokom nepiť alkohol
 • hemofília (ak je to možné vysadiť liečbu 2 – 7 dní pred plánovaným zákrokom po dohode s lekárom)
 • tvorba keloidných jaziev
 • akýkoľvek zápal, infekcia (bakteriálna, vírusová) v okolí ošetrenia, očí a na slizniciach dýchacích ciest napr. herpes, sinusitída, bradavice, borelióza, vši, …
 • epilepsia
 • tehotenstvo a dojčenie
 • alergie
 • užívanie liekov na zrážanlivosť krvi a analgetík
 • diabetes typu II.
 • glaukóm
 • anomálie na koži na mieste pigmentovanej oblasti – melanóm, ekzém, bradavice
 • ochorenia imunitného systému
 • vek do 18 rokov (mladšie klientky po súhlase zákonného zástupcu)
 • chemoterapia, rádioterapia (najskôr 6 mesiacov po ukončení liečby)
 • nerozhodnosť, neistota klientky
 • 4 týždne pred a po aplikácii botoxu a výplne mezoniťami
 • alergia na lidokaín, adrenalín, mezokaín
 • HIV pozitív
 • hepatitída

FARBY PRI POUŽÍVANÍ TETOVANIA OBOČIA

Farebná škála pre tetovanie obočia sa konzultuje spolu s klientkou. Klientka má na výber z dvoch nami doporučených farieb, ktoré sú určené iba na permanentné tetovanie obočia. Farba sa nevyberá náhodne, prihliada sa na farbu pôvodného obočia. Ak klientka nemá žiadne chĺpky na svojom obočí ( stáva sa to najmä po chemoterapii, pri alopécii), farba sa vyberá podľa farby vlasov. Farby pre tetovanie obočia s ktorými pracujem sú od firmy PhiBrows. Práca s týmito farbami nám zaručuje kvalitný výsledok po zahojení obočia, stálosť farieb bez nežiadúcich sivých, modrých, zelených, ružových či červených odtieňov. Tieto farby na permanentné tetovanie obočia neobsahujú žiadne ťažké kovy, ktoré by spôsobili nežiaduce farebné výsledky. PhiBrows zaručuje kvalitu farieb pre tetovanie obočia. Tieto farby nikdy neboli a ani nebudú testované na zvieratách. 

PERMANENTNÉ TETOVANIE A HYGIENA

Permanentné tetovanie sa vykonáva s použitím jednorázového spotrebného materiálu, ako je rúško, kozmetické tampóny a jednorázové rukavice. Miestnosť je dezinfikovaná po každom klientovi, na ktorom sa vykoná permanentné tetovanie, aby sa zabránilo prenosu infekčných ochorení. Pigment pri tetovaní obočia sa vpravuje do pokožky až po jej dezinfekcii. Na tetovanie obočia sa používajú špeciálne sterilné mikro čepieľky určené výlučne pre microblading a tieto čepieľky sú jednorázové.

BOLESŤ PRI TETOVANÍ OBOČIA

Ako klasické tetovanie tak aj microblading alebo permanentné tetovanie nie je bezbolestné. Bolesť je porovnateľná s vytrhávaním chĺpkov pri úprave obočia.  Bolestivosť je ale úplne individuálna, a každý má prah citlivosti nastavený inak. Väčšinou moje zákazníčky nepociťujú bolesť, nakoľko pri tetovaní používam kvalitné anestetiká v krémovej forme. 

AKO PREBIEHA CELÁ PROCEDÚRA ?

Po telefonickom dohovore, pomocou správ alebo emailom si dohodneme termín.

Klient vyplní dotazník. Vysvetlí sa klientovi celý zákrok,  a ak má  ďalšie otázky týkajúce sa permanentného tetovania, podajú sa jej pravdivé odpovede. Celý zákrok – permanentné tetovanie prebieha  s použitím jednorázových spotrebných materiálov. Pred samotným zákrokom sa oblasť obočia  vydezinfikuje jednorazovými dezinfekčnými tampónmi. Klientke sa vykreslí tvar obočia podľa proporcií tváre. Pomocou špeciálnej ceruzky a špeciálneho kompasu na zameriavanie sa nakreslí tvar obočia.  Pri zameriavaní obočia používam aplikáciu PhiAPP.  Ak klientka  odsúhlasí, že tvar obočia spĺňa jej predstavu, prechádza sa na výber farby. Samostatný zákrok trvá okolo 120 minút. Po ukončení celého procesu sa oblasť obočia vyčistí a nanáša sa špeciálny krém. Tento krém má za úlohu chrániť obočie pred zanesením infekcie a pomáha pri hojení. Krém sa skladá z prírodných zložiek. Hlavnou zložkou je včelý vosk a prírodné oleje. Ak by klientka bola alergická na včelý vosk, odporúča sa použiť voľne dostupný krém z lekárne – Bepanthen.

PROCES HOJENIA

Počas procesu hojenia prechádza obočie rôznymi štádiami. Obočie v prvých dňoch stmavne skoro o 50 %, potom nastáva štádium, keď sa vytvoria drobné chrastičky, ktoré postupne budú opadávať. Netreba si chrastičky zlupovať, hrozí riziko vzniku jazvičiek. Po opadaní chrastičiek je obočie veľmi slabo viditeľné. Do 28 dní sa farba postupne vráti a bude o cca. 30 % svetlejšia, než hneď po tetovaní.

KOREKCIA OBOČIA

Po 5 – 8 týždňoch sa prichádza na korekciu, čiže na oživenie pigmentu. Korekcia je dôležitou súčasťou tetovania, kde sa oživuje farba po prvom zákroku a pretetuje sa tam, kde farba vypadla počas hojenia.

AKO DLHO MICROBLADING VYDRŽÍ?

V 70 % záleží od klientovho životného štýlu, od typu pokožky, od liekov ktoré užíva. Vo všeobecnosti vydrží microblading okolo 12 až 18 mesiacov.

DOMÁCA STAROSTLIVOSŤ

Počas doby hojenia, prvých 7 dní klient nesmie  používať ceruzky, make-up alebo tiene na obočie, lebo sa môže stať, že pigment nebude viditeľný ani po 4 týždňoch. Klientka, ktorá bude dodržiavať pokyny bude mat krásny tvar obočia. Tento proces hojenia trvá okolo 28 až 30 dní. Klientka od nás po zákroku dostane potrebné inštrukcie o postupe hojenia, čo má a čo nemá robiť počas prvých týždňoch po zákroku a aj v ďalších mesiacoch. Samozrejmosťou je aj dodržiavanie hygienických zásad po zákroku v domácom ošetrení, vyhýbajte sa veľkému množstvu vody. Nenanášajte hrubé množstvo krému, nestrhávajte chrastičky, nepoužívajte líčidlá ani make-up a v neposlednom rade sa nezdržiavajte na priamom slnku v letnom období a neodporúča sa ani návšteva solária min. 30 dní po zákroku. 

Prosím prečítať pozorne !

Pri výbere techniky zvážte efekt, ktorý chcete docieliť. V prípade, že sa rozhodnete pri korekcii zmeniť predošlú techniku, je možnosť, že bude nutné aj tento prechod techník upraviť korekciu. Ktorá je hradená ako samostatná účtovná  položka podľa aktuálneho cenníka.

KOREKCIA je nevyhnutnou súčasťou permanentného výkonu. Počas korekcie sa vykonávajú potrebné úpravy, ak, sa na pigmentovanom mieste vyskytli nedostatky. V prípade, že sa korekcie  nezúčastníte do 2 mesiacov od prvej pigmentácie, porušíte technologický postup služby a refundácia zaplatenej sumy nebude možná. Ak si vyberiete možnosť po viac ako dvoch mesiacoch  Váš PMU/Mikropigmentáciu upraviť opätovnou pigmentáciou bude táto služba spoplatnená podľa aktuálneho cenníka. Odporúčaná doba regenerácie je 5 týždňov a teda to je aj vhodný čas na korekciu.

Už ste boli v minulosti pigmentovaná   PMU/Mikropigmentáciou? Je možné, že je Vaša pokožka poškodená, alebo starý pigment zanechal farebnú odlišnosť v pokožke a je nutné stabilizovať navyše  aj pigment. V tomto prípade výsledok MU/Mikropigmentácie nemusí byť 100 %-tný.

V prípade komplikácií aj po absolvovaní korekcie cca po dvoch mesiacoch je opätovná/ďalšia korekcia účtovaná podľa aktuálneho cenníka.